Felsőoktatás és önkéntesség

Szerzők

  • D. Babos Zsuzsánna
  • Lovasné Dr. Avató Judit

DOI:

https://doi.org/10.3311/ope.492

Absztrakt

Magyarországon 2021 az Önkéntesség éve volt. Szükségesnek láttuk az ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézetben egy kari szintű pilot kutatás indítását (Híd az önkéntesség és a munkaerő – piac között címmel) azzal a céllal, hogy képet kaphassunk hallgatóink társadalmi felelősségvállalásáról. Kutatásunk célja volt, hogy feltárjuk az ELTE PPK Hallgatóinak önkéntesen végzett tevékenységeit és azáltal szerzett tapasztalatait, a folyamat által bekövetkező változások (önismereti – munkaerőpiaci) hatásait, képet kapjunk a hallgatók  kompetenciáinak helyzetéről és változásáról, továbbá javaslatokat, következtetéseket tudjunk levonni a karon folyó önkéntességben való részvétel népszerűsítésére, az önkéntességre vonatkozó felkészítés még hatékonyabbá tételéhez, további támogató megoldásokat tudjunk kiépíteni hallgatóink önkéntes tevékenységének érdemi segítésére, elismerésére. Jelen tanulmány, ennek a pilot kutatásnak a főbb eredményeit kívánja bemutatni.

Szerző életrajzok

D. Babos Zsuzsánna

Andragógus, közösségfejlesztő, az ELTE Pedagógiai -és Pszichológiai Kar Felnőttképzés – kutatási és tudásmenedzsment Intézet egyetemi adjunktusa.

A „Cselekvő közösségek – aktív közösségi szerepvállalás” projekt keretében, az Intézményi önkéntesség módszertani munkacsoport szakértője. Ennek eredményeként a Gyakorlati útmutató - Intézményi önkéntes programok létrehozásához és működtetéséhez című kötet társszerzője.

Kutatási területe az önkéntesek informális és nem-formális tanulási folyamatainak vizsgálata.

Tudományos munkái az önkéntes szektor fő jellemzői mentén jelentek meg, legutóbb az önkéntesség értelmezéséről, számszerűsíthető jellemzőiről, valamint az önkéntesek képzéséről.

Lovasné Dr. Avató Judit

A BGE adjunktusa

##submission.downloads##

Megjelent

2022-03-30

Folyóirat szám

Rovat

Eszmélés