Krízis és újratanulás a Post-Covid korszakban – Oktatás, képességek 2030.

Szerzők

  • Tibor Bors Borbely Pecze ZSKE

DOI:

https://doi.org/10.3311/ope.480

Absztrakt

A társadalmi válságból is lehet tanulni, ennek előfeltétele, hogy nem tagadjuk a válság létezését, azonosítjuk az összetevőit és adaptív válaszokat dolgozunk ki hasonló helyzetek megelőzésére vagy legalábbis kezelésére. Ebben a cikkben a koronavírus válsághoz kapcsolódó oktatás és foglalkoztatáspolitikai eszközökről lesz szó. Összefoglaló néven a két szakterületre ma már az OECD (2019a) és az EU (Skills Agenda, 2016) is úgy hivatkoznak, mint a képességpolitikára (skills policy/agenda), ezért itt mi is ezt fogjuk tenni.  kulcsszavak: válság, megküzdés, képességpolitika, oktatáspolitikai eszközök, ellenállóképesség AbstractThere are lessons to be learned from social crises, if we do not deny the existence of the crisis, identify its components, and develop adaptive responses to prevent or at least address similar situations. This article will discuss education and employment policy tools related to the crisis of the age. Currently, the two policy fields are now referred to as skills policy/agenda by the OECD (2019a) and the EU (Skills Agenda, 2016), and we will use the same working here.keywords: crisis, coping, skills policy, education policy instruments, resilience

Információk a szerzőről

Tibor Bors Borbely Pecze, ZSKE

munkaerőpiaci és pályaorientációs szakpolitikai tanácsadó; a Budapesti Wesley János Lelkészképző Főiskola habilitált egyetemi docense, továbbá a Milton Friedman Egyetem Kommunikációs-, és Művelődéstudományi Tanszékének és a Szegedi Tudományegyetem Munka-, és Szociális Jogi Tanszékének tiszteletbeli docense.

A Magyar Pedagógiai Társaság alelnöke, a Pályaorientációs Szakosztály elnöke, a Nemzetközi Oktatási és Szakképzési Tanácsadó Szövetség 2014-2019 (IAEVG) és a Nemzetközi Pályafejlesztési és Közpolitikai Központ (ICCDPP) elnökségi tagja, valamint az Egyesült Királyságban működő National Institute for Career Education and Counselling (NICEC) nemzetközi ösztöndíjasa. Kutatási területe a pályaorientációs politikák fejlesztése és értékelése globális szinten, különös tekintettel Európára és az úgynevezett átmeneti országokra.

##submission.downloads##

Megjelent

2021-12-16

Folyóirat szám

Rovat

A munka világából