TÓTHNÉ SZITA Klára a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kar Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézetének nyugdíjas professzora. Vegyészként diplomázott a JATE-n, majd környezetvédelmi szakmérnöki oklevelet szerzett a Veszprémi Vegyipari Egyetemen. 1989-től dolgozik a felsőoktatásban. 1995-ben lett a közgazdaságtudomány kandidátusa, 2008-ban habilitált. Az MTA IX. osztály Jövőkutatási Bizottságának (JKB) munkájába 1995-ben kapcsolódott be. 2008-tól a bizottság titkára, 2012-től a Jövőkutatási Tudományos Albizottság elnöke. 6 éven keresztül volt az MTA doktorképviselője. Tagja az MTA Körforgásos Gazdaság Osztályközi Állandó Bizottságának és a Statisztikai és Jövőkutatási Tudományos Bizottságnak. Fő kutatási területe a fenntarthatóság értékelése, az életciklus elemzés és jövőkutatás. Publikációnak száma több mint 200.
GÁL Jolán ny. főiskolai tanár, a közgazdaságtudomány kandidátusa. Oktatási tevékenysége előtt 20 évet töltött termelő vállalkozásoknál, kezdetben elemző közgazdászként, később gazdasági igazgató helyettesi beosztásban. A Miskolci Egyetemen, a Dunaújvárosi Főiskolán és a Tomori Pál Főiskolán pénzügyi számvitelt, gazdasági elemzést, vezetői számvitel, hitelintézeti számvitel és elemzést tanított. A MTA Statisztikai és Jövőkutatás Bizottság tagja. A Jövőkutatási Bizottság munkájában 2000. évtől vesz részt. Kutatási területe: a vezetői számvitel gyakorlati alkalmazásának lehetőségei, publikációinak nagy része e témakörhöz kapcsolódnak. 1990-től 2017-ig bejegyzett könyvvizsgáló. Pénzügyi és nem pénzügyi vállalkozásoknál, továbbá hitelintézeteknél látott el könyvvizsgálói feladatokat. Főbb tudományos eredmények: 18 cikk, 6 tanulmányi segédlet, 2 tankönyv.
KRISTÓF Tamás a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docense, az MTA Statisztikai és Jövőkutatási Tudományos Bizottság tagja. 1999-től foglalkozik jövőkutatással. PhD fokozatát 2009-ben szerezte a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskolájában. Főbb kutatási területei a csődelőrejelzés, a többváltozós statisztikai előrejelzési módszertan, a hitelkockázati modellezés és a jövőkutatás aktuális kutatási kérdéskörei. 2007-től a hazai bankszektorban tölt be különböző vezetői pozíciókat, jelenleg a Magyar Export-Import Bank Zrt. kockázatkezelési módszertan és kárkezelési területének igazgatója. Oktatott tantárgyak: Jövőkutatás, Gazdasági előrejelzés és stratégiaalkotás, Pénzügyi elemzés és csődelőrejelzés, Csődelőrejelzés és vállalati válságkezelés. Főbb tudományos eredmények: 73 publikáció, 309 független hivatkozás, Hirsch index: 11, összesített impakt faktor: 1.335, Researchgate score: 11.83.
Opus et Educatio
online szakmai folyóirat
Főszerkesztő: Benedek András
Szerkesztőbizottság tagjai:
Kiadó: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A kiadó székhelye: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.
Kiadásért felelős személy: Prof. Dr. Czigány Tibor
Szerkesztésért felelős: Prof. Dr. Benedek András
.
A szerkesztőség címe:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Műszaki Pedagógia Tanszék
1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.
Telefonszáma: (+36)1 463 2655
E-mail cím: opus@eik.bme.hu
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által nyilvántartott folyóirat.
ISSN 2064-9908
Nyilatkozat a bírálati folyamatról
Folyóiratunkban kettős bírálati rendszerben - double-blind peer-review - értékeljük a beküldött kéziratokat. E folyamatban a cikk szakmai tartalmának megfelelően felkészült, tudományos minősítéssel rendelkező bírálókat kérünk fel, akik a szerző személyes adatait nem ismerhetik meg, a bírálat objektivitása érdekében.
Formai követelmények az OpEE cikk írásához, 20230713.
Tutorial about submission (HU).