A digitalizáció és különösen a social media a tanulási, tanítási, illetve a munka világában zajló folyamatokra gyakorolt hatása

Szerzők

  • Szűts Zoltán

DOI:

https://doi.org/10.3311/ope.498

Absztrakt

Tanulmányunkban a social media hatását vizsgáljuk a tanítási és tanulási, illetve a munka világában zajló folyamatokra. Bevezetésképpen összegezzük a digitalizáció jellemzőit, az internet és különösen a social media természetét, végül pedig kitérünk azon, az információs társadalomban létrejött jelenségekre, melyek egyre nagyobb hatást gyakorolnak a tanulás és a munka világára. Ezek közé soroljuk a mindig online létet, a képi fordulatot, a kettő megítélésű multitaskingot, a lerövidült figyelmi fókuszt, a félelmet, hogy valamiből kimaradunk, az emberi memóriahasználat átalakulását, a kreatív folyamatok megerősödését, a flow élményét, a gyors tájékozódást, a nagyobb fokú önállóságot vagy éppen az együttélést a hibákkal.

Információk a szerzőről

Szűts Zoltán

Szűts Zoltán média-, digitálispedagógia- és információstársadalom-kutató, habilitált egyetemi docens. Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Pedagógiai Karának dékánja, a Neveléstudományi Doktori Iskola programigazgatója. A Kecskeméti Piarista Gimnáziumban érettségizett, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen diplomázott, doktorált irodalomtudományból és habilitált szociológiából, illetve az Eszterházy Károly-egyetemen is doktori fokozatot szerzett neveléstudományból. A világháló metaforái (Osiris, 2013), az Online (Wolters Kluwer, 2018) és A digitális pedagógia elmélete (Akadémiai K., 2020) könyvek szerzője. Könyveit, tanulmányait és konferenciaközleményeit eddig már majdnem 1000-szer idézték. Eddig mintegy félszáz tudományos előadást tartott, és közösségi média kommunikációs tanácsadóként is dolgozik.

##submission.downloads##

Megjelent

2022-03-30

Folyóirat szám

Rovat

A munka világából