2008 óta oktat a Milton Friedman (korábban Zsigmond Király Főiskola) Egyetemen, 2012 óta pedig a Bécsi Egyetemen. Korábban tanított az ELTE TÁTK-on, az MTA Politikai Tudományok Intézetének kutatójaként pedig számos hazai és nemzetközi kutatásban vett részt társadalmi gazdasági változásokkal, válságokkal, politikai radikalizmussal, munkaerőpiaccal kapcsolatos témákban.
Doktori fokozatát Budapesten az ELTE TÁTK-on szerezte (Disszertáció címe: Válság és változás: utak a jobboldali radikalizmushoz), egyetemi és doktori tanulmányait ösztöndíjasként többek között Berlinben, Eichstättben és Bécsben végezte, MTA fiatal kutatói és Bolyai János posztdoktori ösztöndíjban is részesült. 2012 óta a szociológia alapszak szakmai felelőse és 2018 óta a Nemzetközi és Politikatudományi Tanszék vezetője.
Tanulmányait az ELTE Tanárképző Főiskolai Karán (biológia-földrajz szak), majd az ELTE TTK-n (földrajz szak) folytatta, doktori fokozatát is az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte (Disszertáció címe: Az Amerikai Egyesült Államok külföldi működőtőke-exportjának területi szerveződése).
2001 óta az egykori Zsigmond Király Főiskola, később Egyetem, ma már Milton Friedman Egyetem oktatója.2007-től a Nemzetközi és Politikai Tanulmányok Intézetének intézetvezető- helyettese, 2016-tól az egyetem oktatási rektorhelyetteseként dolgozik és a Felnőttképzési és Pályázati Központot vezeti. Számos kutatásban vett részt a társadalmi, gazdasági folyamatokkal, a globalizáció kihívásaival és a munkaerőpiac átalakulásával kapcsolatos témákban.
Szűts Zoltán média-, digitális pedagógia- és információs társadalomkutató, az Eszterházy Károly Egyetem docense, a Digitális Kultúra Tanszék és a Neveléstudományi Doktori Iskola Digitális Pedagógia moduljának vezetője. A Milton Friedman Egyetem oktatója és kutatója. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen doktorált irodalomtudományból és habilitált szociológiából, az Eszterházy Károly Egyetemen doktorált neveléstudományból.
A világháló metaforái - Bevezetés az újmédia művészetébe (Osiris, Budapest, 2013), az Online - Az internetes kommunikáció és média története, elmélete és jelenségei (Wolters Kluwer, Budapest, 2018), és A digitális pedagógia elmélete (Akadémiai Kiadó, Budapest, 2020) szakkönyvek szerzője
Opus et Educatio
online szakmai folyóirat
Főszerkesztő: Benedek András
Szerkesztőbizottság tagjai:
Kiadó: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A kiadó székhelye: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.
Kiadásért felelős személy: Prof. Dr. Czigány Tibor
Szerkesztésért felelős: Prof. Dr. Benedek András
.
A szerkesztőség címe:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Műszaki Pedagógia Tanszék
1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.
Telefonszáma: (+36)1 463 2655
E-mail cím: opus@eik.bme.hu
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által nyilvántartott folyóirat.
ISSN 2064-9908
Nyilatkozat a bírálati folyamatról
Folyóiratunkban kettős bírálati rendszerben - double-blind peer-review - értékeljük a beküldött kéziratokat. E folyamatban a cikk szakmai tartalmának megfelelően felkészült, tudományos minősítéssel rendelkező bírálókat kérünk fel, akik a szerző személyes adatait nem ismerhetik meg, a bírálat objektivitása érdekében.
Formai követelmények az OpEE cikk írásához, 20230713.
Tutorial about submission (HU).