Okleveles vegyész, értékelemző szakközgazdász, műszaki doktor és tréner, média szakember
1991-től a Debreceni Egyetem oktatója. Részt vett a népművelés szak programjának kidolgozásában, az addigi ismereteit felhasználva készült el a felnőttképzési és művelődési menedzser szak akkreditációs anyaga. Ezt követően is közreműködött a szak folyamatos átalakításán. 1995-től egyetemi adjunktusként elsősorban a gazdasági és menedzser tárgyak oktatását végezte. 2002-ben szerezte meg PhD fokozatát ökológiából, ahol a témája „A környezetvédelem társadalmi összefüggései volt”. Ezen belül elsősorban a környezeti problémák média megjelenését vizsgálta. 2013-ban védte meg habilitációs dolgozatát, aminek témája „A felnőttoktatás társadalmi vonatkozásai különös tekintettel a helyi médiára” volt. Részt vett az új közösségszervező szak és a kulturális mediátor szak tantervének kidolgozásában. 1996 óta foglalkozik a helyi média problémáival, 1998-tól kezdődően gazdasági tanácsadóként és 2016 óta ügyvezetői feladatokat is vállalva a Médiacentrum Debrecen Kft feladatellátását támogatja. A Helyi Televíziók Országos Egyesületének vezetőségi tagjaként a hazai televíziózás aktuális feladataival foglalkozik. Mindezek mellett két fő érdeklődési területen végez kutatásokat, ezek egyike a múzeumandragógia, a másik az e-sport és az így megszerezhető kompetenciák köre.
Végzettsége szerint matematika - ábrázoló geometria - számítástechnika szakos középiskolai tanár, 1992-től dolgozik a felsőoktatásban. A Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetének munkatársa. Tanár és pedagógia szakos hallgatókat oktat, illetve különböző – IKT-val, mérés-értékeléssel kapcsolatos – továbbképzési programokat vezet
A neveléstudományon belül szakterülete a didaktika, kiemelt érdeklődési, kutatási területe az információs és kommunikációs technológiák oktatásban történő felhasználása illetve az e-learning. Számos projekt kutatója, vezetője.Erdei Gábor Ph.D. adjunktus a Debreceni Egyetem BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszékén. Oktatási és kutatási tevékenysége az andragógia és az LLL különböző területeit érintik. Ezek közül kiemelendő a munkahelyi tanulás folyamatainak és kontextusának vizsgálata. Számos hazai és nemzetközi kutatási és fejlesztési projektben vett részt, tagja az ASEM LLL RN2 nemzetközi kutatócsoportnak.
Opus et Educatio
online szakmai folyóirat
Főszerkesztő: Benedek András
Szerkesztőbizottság tagjai:
Kiadó: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A kiadó székhelye: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.
Kiadásért felelős személy: Prof. Dr. Czigány Tibor
Szerkesztésért felelős: Prof. Dr. Benedek András
.
A szerkesztőség címe:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Műszaki Pedagógia Tanszék
1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.
Telefonszáma: (+36)1 463 2655
E-mail cím: opus@eik.bme.hu
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által nyilvántartott folyóirat.
ISSN 2064-9908
Nyilatkozat a bírálati folyamatról
Folyóiratunkban kettős bírálati rendszerben - double-blind peer-review - értékeljük a beküldött kéziratokat. E folyamatban a cikk szakmai tartalmának megfelelően felkészült, tudományos minősítéssel rendelkező bírálókat kérünk fel, akik a szerző személyes adatait nem ismerhetik meg, a bírálat objektivitása érdekében.
Formai követelmények az OpEE cikk írásához, 20230713.
Tutorial about submission (HU).