Dr. Gyarmathy Éva klinikai és nevelés lélektani szakpszichológus, a MTA Természettudományi Központ Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetének tudományos főmunkatársa. Fő kutatási területe az atipikus fejlődés, így az átütő fejlődésű vagy többszörös különlegességű tehetség, tanulási, figyelem, hiperaktivitás zavar és autizmus spektrum zavar. Nemzetközi projektekben a gondolkodás és tanulás hatékonyságát, a mozgás, a művészetek és az algoritmikus/stratégiai gondolkodást kívánó játékokon keresztül fejlesztő módszerek kutatásában és fejlesztésében vesz részt. Tudományos publikációinak száma 224, ebből 53 angol nyelvű. Az ADHD Egyesület Alapítvány kuratóriumi tagja, az International Society for the Interdisciplinary Study of Symmetry és a European Chess Union International nemzetközi tanácsadó testületének tagja.
Gyarmathy Zsófia nyelvészetből doktorált a düsseldorfi Heinrich-Heine egyetemen, kutatási területe a formális jelentéstan. Jelenleg adatfeldolgozással és -elemzéssel foglalkozik, illetve számítógépes nyelvfeldolgozási projektekben dolgozik a tudományos és a vállalati szférában. Nyelvészeti témákban több publikációja megjelent nemzetközi platformokon, többek közt az elismert Journal of Semantics folyóiratban.
Szabó Zénó informatikatanár, közgazdász-tanár, az ELTE Neveléstudományi
Doktori Iskolájában szerzett abszolutóriumot. Jelenleg az ELTE-n dolgozik programozóként. Kutatási területe a tanulási nehézségek felismerése informatikai eszközökkel. e-mail: zeno@contenet.hu
Pap Anna az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Neveléstudományi Doktori Iskola andragógia programjának doktorandusza. Kutatási témája a szakképzésben tanulási zavarokkal küzdő diákok tanulásának támogatása, a szakképzés módszertanának megújítása. A felnőttképzés és a szakképzés területén tanulástámogatással foglalkozik. 2013-ban Andragógia alapképzést, 2015-ben a Gyógypedagógiai alapképzést és Andragógia mesterképzést szerzett az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai és a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán. Az ELTE Illyés Sándor Szakkollégium tagja, mentora. Tíz publikációja jelent meg konferencia és tanulmány kötetekben, hazai folyóiratokban.
Kraiciné dr. Szokoly Mária PhD c. egyetemi docens az ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézetbe, Egyetemi doktori fokozatot biológiából, PhD fokozatot neveléstudományból szerzett. Kutatási területe a pedagógus-andragógus szerepek és kompetenciák változása, a felnőttképzés módszertani megújítása, valamint a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok kulturális eszközökkel történő segítése, Tagja az MTA Pedagógiai Bizottság Andragógiai Albizottságának, az Új Pedagógiai Szemle c. folyóirat és a neveléstudomány.elte.hu online folyóirat szerkesztő bizottságának.
Opus et Educatio
online szakmai folyóirat
Főszerkesztő: Benedek András
Szerkesztőbizottság tagjai:
Kiadó: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A kiadó székhelye: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.
Kiadásért felelős személy: Prof. Dr. Czigány Tibor
Szerkesztésért felelős: Prof. Dr. Benedek András
.
A szerkesztőség címe:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Műszaki Pedagógia Tanszék
1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.
Telefonszáma: (+36)1 463 2655
E-mail cím: opus@eik.bme.hu
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által nyilvántartott folyóirat.
ISSN 2064-9908
Nyilatkozat a bírálati folyamatról
Folyóiratunkban kettős bírálati rendszerben - double-blind peer-review - értékeljük a beküldött kéziratokat. E folyamatban a cikk szakmai tartalmának megfelelően felkészült, tudományos minősítéssel rendelkező bírálókat kérünk fel, akik a szerző személyes adatait nem ismerhetik meg, a bírálat objektivitása érdekében.
Formai követelmények az OpEE cikk írásához, 20230713.
Tutorial about submission (HU).